alkohol a mládež

Autor: Erik Dráb | 24.7.2011 o 21:17 | (upravené 24.7.2011 o 21:42) Karma článku: 2,31 | Prečítané:  550x

Mnohí z vás si možno všimli že v poslednej dobe sa medzi mládežou a mladistvími rozšírilo mnohopočetné pitie alkoholu alebo nedajbože drog. Čím to je? Zlou výchovou? Prostredím? Ťažko povedať presnú príčinu ale hlavne treba začať od rodičov. Oni od malička vedú svoje deti k mravnej výchove a práve tá nie je vždy na dostatočnej úrovni. Nie vždy rodičia majú čas na svoje deti (či už kvôli nedostatku záujmu, práci alebo niečomu inému). Deti si teda hladajú inú zábavu. Ďaľším dôvodom je momentálny stav spoločnosti v ktorej sa každý deň stávajú veľké množstvá zločinou a pod. Kde teda deti majú brať vzor? Vo svojích rodičoch? V spoločnosti? Alebo medzi rovestníkmi ktorý sú často rovnako zmätený ako oni samí? Deti musia mať predovšetkým vzor do budúcnosti.

Deti si teda hladajú inú zábavu. Ďaľším dôvodom je momentálny stav spoločnosti v ktorej sa každý deň stávajú veľké množstvá zločinou a pod. Kde teda deti majú brať vzor? Vo svojích rodičoch? V spoločnosti? Alebo medzi rovestníkmi ktorý sú často rovnako zmätený ako oni samí? Deti musia mať predovšetkým vzor do budúcnosti.

Aj vám sa už možno stalo že váš Janko či Andrejka prišli domov v pekne podguráženom stave a od radosti sa vám rovno hádzali na krk. A okrem predslovu a nejakých tých zákazov ste nespravili nič. Každé dieťa potrebuje osobitný prístup a potrebuje mať pocit že sa o neho niekto zaujíma. Verte tomu že ak dieťa prišlo raz opité príde aj druhý krát. Netvrdím že si máte kúpiť domáci alkohol tester ale mali by ste dbať o to s akou spoločnosťou sa vaše dieťa zahadzuje. Je jasné že keď chodí v spoločnosti 20 opilcov o ktorých vie aj babička zo susednej dediny že sú to miestny opilci, tak z neho nevyrastie zrovna inžinier a ministej školstva.

Nakoniec musím povedať že toto je celosvetový problém s ktorým sa stýkajú rodičia po celom svete. Možno by sa aj v našej malej krajine hodilo zaviesť hranicu 21 rokov ako je tomu v Amerike. Tam sa skutočne s mladistvými "nepárajú". Ale aj tak je to len na rodičoch a spoločnosti ktorá nie je až na takej úrovni akú by sme chceli. Ale treba si uvedomiť že aj mi sme súčasťou spoločnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Škandály a prešľapy, ktoré stáli pri zrode fenoménu paparazzi

Ktoré škandály, príbehy a celebrity stáli pri začiatkoch bulvárnej fotografie?

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.


Už ste čítali?